Dnia 5 grudnia 2024 r. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolbromiu – Marta Statuch oraz przedstawiciel Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (GKRPA) przekazali defibrylator na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu inspektora Jarosława Klicha, Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu komisarza Tomasza Mosura oraz zastępcy Komentanta Komisariatu Policji w Wolbromiu asp. szt. Anny Wieczorek. Przekazanie urządzenia miało na celu zwiększenie bezpieczeństwa publicznego, a szczególnie zapewnienie możliwości szybkiej interwencji w przypadkach zagrożenia życia, takich jak zatrzymanie akcji serca.

W przekazaniu defibrylatora udział wziął Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Radosław Kuś i zastepca Burmistrza Dominika Bugaj.

Defibrylator został przekazany z pełną dokumentacją oraz instrukcją obsługi. Urządzenie jest przeznaczone do użytku w sytuacjach kryzysowych, w których niezbędna jest szybka reakcja w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca.

Przekazanie defibrylatora jest częścią szerszych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Miasta i Gminy Wolbrom i zapewnienie szybkiej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. Defibrylator będzie stanowił ważne wsparcie dla funkcjonariuszy policji w przypadkach nagłych interwencji.

Defibrylator został przekazany zgodnie z wcześniej podjętymi ustaleniami, a urządzenie zostało przekazane do Komisariatu Policji w celu jego dalszego użytkowania. To działanie stanowi przykład współpracy instytucji działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy. Przekazanie defibrylatora poprzedziło szkolenie zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolbromiu oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pn.: „Udzielanie pierwszej pomocy, obsługa defibrylatora”. Szkolenie otworzył. Podczas szkolenia omówiono różne sytuacje awaryjne, w których może być konieczna pomoc medyczna oraz metody postępowania w takich sytuacjach. Ćwiczone były podstawowe czynności ratujące życie, takie jak; resuscytacja krążeniowo – oddechowa, tamowanie krwawień, łańcuch przeżycia, rozpoznanie poszkodowanego w stanie zagrożenia życia, bezprzyrządowe utrzymywanie drożności dróg oddechowych, podtrzymywanie oddychania i krążenia, zastępczą wentylacja, uciskanie klatki piersiowej, pozycja boczna bezpieczna, podstawowe zabiegi ratujące życie u dorosłych i dzieci. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas szkolenia na pewno będą przydatne nie tylko w pracy, ale również w życiu codziennym. Zakupione defibrylatory znacząco podniosą bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Mamy jednak nadzieję, że ich użycie nie będzie często potrzebne.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *